یاسوکند
  
 تورکون تورکدن سوای دوستو یوخ
 
آرشیو
موضوع بندی
 
جمعه 10 شهریور‌ماه سال 1385
نماینده بیجار از پاسخ وزیر نیرو قانع نشد

نماینده بیجار از پاسخ وزیر نیرو قانع نشد

توضیحات وزیر نیرو در خصوص عدم بهره برداری از سد مجتمع آبرسانی شهرستان بیجار، نماینده این شهر را قانع نکرد و سؤال وی برای بررسی بیشتر به کمیسیون مربوط ارجاع شد.
در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی پرویز فتاح برای پاسخ به سؤال محمد علی مقنیان نماینده بیجار در خصوص عدم بهره برداری از سد مجتمع آبرسانی شهرستان بیجار در مجلس حضور یافت و توضیحات وی نماینده سؤال کننده را قانع نکرد.
مقنیان در طرح سؤال خود از وزیر نیرو گفت: چرا سه مجتمع آبرسانی که از سال 1381 در شهرستان بیجار در دست ساخت است، به رغم تامین بودجه هنوز به بهره برداری نرسیده است.
وی افزود: مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کردستان 100 میلیون تومان از اعتبارات پروژه آبرسانی شهرستان بیجار را خارج از این پروژه جهت نظارت بکار گرفته است و این در حالی است که مدیر عامل این شرکت بیش از 35 نفر از همکاران جهادی این اداره را بیکار کرده است و گفته است که اعتقادی به جهاد ندارم.
این نماینده تصریح کرد: شهرستان بیجار از کل اعتبار استانی تنها 10 درصد را می‌‌گیرد که از این 10 درصد، 100 میلیون تومان این مدیر عامل برای 19 ناظر خود برداشت کرده است.
مقنیان با بیان این که شهرستان بیجار تنها 10 درصد از کل اعتبارات استان را دریافت می‌کند، گفت:اعتبارات مجتمع دیگر آبرسانی بیجار به نام سیدان تخصیص یافته است، ولی آقای مدیر عامل، به جای لوله نو، لوله سوراخ شده و دست دوم از همدان خریداری کرده و به کار گرفته است و این باعث شده کشاورزان 4 روستا، به خاطر این عملکرد غیر اصولی و غیر اخلاقی شکایت و تقاضای خسارت کنند.
مقنیان خاطرنشان کرد: به 21 روستای شهرستان به دلیل آلوده بودن آب، با تانکر آبرسانی می‌شود، ولی 4 ماه است آبرسانی با تانکر به این 21 روستا انجام نشده است.
نماینده بیجار به مجتمع آبرسانی نجف آباد در بیجار به منظور آبرسانی به روستاها اشاره کرد و گفت: مدیر عامل قبلی با 290 میلیون تومان این پروژه را تا مرحله تحویل دادن اجراء کرد،ولی وقتی مدیر عامل جدید روی کار آمد، برای زیر سؤال بردن مدیر قبلی،در خواست 550 میلیون اعتبار کرد و این اعتبار را دریافت نمود ولی هنوز مجتمع به نتیجه نرسیده است.
پرویز فتاح وزیر نیرو در پاسخ به نماینده بیجار با بیان این که پروژه‌های یاد شده به صورت کارشناسی و همه جانبه بررسی شده است،گفت:مسائلی از اینگونه، دارای پیچیدگی‌های بسیار است و ما با تخلفات برخورد می‌کنیم.
وی تاکید کرد:اراده دولت نهم و شاخص احمدی نژاد در این موارد بسیار جدی است.
وزیر نیرو خطاب به نماینده سؤال کننده با بیان این که بحث مورد نظر شما به قبل از دوره وزارت بنده بر می‌گردد،اظهار داشت: ما ناظر و بازرس در کشور کم نداریم و بخش عمده وقت وزیران را همین مسائل و گزارشات می‌گیرد.
فتاح خاطرنشان کرد: مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی استان کردستان هم اکنون تغییر یافته است و شخص مورد نظر شما از مسند و مسئولیت کنار رفته است.
وی گفت: بررسی‌های حقوقی وزارت نیرو نشان می دهد که ممکن است از زوایه‌ای مشکلاتی در اجرای این پروژه وجود داشته باشد، اما این مسئله احراز نشده است و هزینه اعتبارات از طریق موافقتنامه ها انجام شده است.
وی افزود: لوله‌های آبرسانی این پروژه دارای مشکلاتی بوده است که شرکت فروشنده آن را پذیرفته و عودت داده شد و کل ضرر و زیان نیز پرداخت شده است.
وی با اشاره به صورتحساب های موجود برای خرید در پروژه‌ آبرسانی در بیجار اظهار داشت:در بحث خرید ماشین و تلفن همراه برای اداره آب و فاضلاب استان کردستان باید بگویم که این خرید از محل تجهیز آزمایشگاه‌های سیار بوده و خرید آن ماشین آلات مشکلی نداشته است.
وی افزود: خرید سیستم کارتها نیز از اعتبارات جاری بوده نه عمرانی و الان هم در سیستم موجود است و این خریدها برای این اداره بوده است.
وی به دیگر موارد مورد ابهام در این پروژه اشاره کرد و گفت: سؤال شما از نظر وسعت و حوزه طوری نبود که در صحن علنی مطرح شود، ولی از این که مشکلات حوزه را به ما تذکر می‌دهید تشکر می‌کنیم زیرا اینگونه تذکرات باعث می‌شود،که ما از حوزه غافل نشویم و مقداری از نظارتها و بازرسی‌ هایمان را فنی تر کنیم تا از تخلفات بزرگتر جلوگیری شود.
فتاح در ادامه گفت:سعی می‌کنیم که اعتباراتی را برای استان کردستان و سهمی را به شهر بیجار اختصاص دهیم.

منبع: خانه ملت    تاریخ: دوشنبه 30 مرداد 1385

صفحه اصلی
مجلس امروز
دیدار ها ونشست ها
کمیسیونها
گفت و گو
گزارش
دیگر خبرها
عکس
صدای مجلس
دستور کار هفتگی مجلس
طرح ها و لوایح
مصوبات
واژه شناسی پارلمانی

برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 37554


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها